Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínek použití a zásad ochrany osobních údajů.

Napínané stropy jsou rychlým a luxusním řešením všech bytových a komerčních prostorů – jedná se o materiál 21. století se širokým využitím.

Napínaný strop může být řešen rozmanitým členěním, odskoky a v kombinaci s moderním LED osvětlením dává stropům a podhledům jinou dimenzy. 

Napínaný strop je lepší alternativou sádrokartonového či minerálního stropu s designem podle Vašeho přání.

Co jsou napínané podhledy?
Účelové i designové řešení pro finální vzhled stropů. Čistá montáž dovoluje rychlé snížení stropů, zakrytí nerovností a instalací (elektro rozvody, vzduchotechnika aj.) a to i v zabydleném prostoru. Stropní folie pro napínané podhledy jsou vyrobené z měkčeného PVC. Je to velmi pružný materiál, který je napínán na obvodové hliníkové konstrukce jako blána na buben.

Stropní technologie splňuje základní funkce zavěšeného stropu, ale představuje nové možnosti uživatelům. Napínané stropy jsou lehké a moderní, snadno se instalují a jsou extrémně odolné. Umožňují vytvořit neomezený počet kombinací struktur, barev a tvarů. Pomocí stropních stropů lze vytvořit prostorové struktury: kulové, oválné, klenuté, zlomené a víceúrovňové. To vše v kombinaci s hrou barev a světel, takovýto strop vyvolává jedinečný efekt. Čím větší je prostor, tím větší jsou možnosti.

Kam můžu použít napínané podhledy?
Všude, kde chci snížit či zakrýt stávající strop. Ať se to týká chodby, koupelny, obyvácích místností, bazénů, obchodních prostor. Ideální je prostor, který chci ochránit od padajícího nepořádku, nevzhledného povrchu a vody. Díky voděodolnosti se hodí k bazénům, vířivkám, koupelnách aj. podobných provozům. Ideální pro použití v bytových domech, kde Vás již nebaví pohled na nevzhledný panelový strop.

Jaké druhy folií máme?
Lze si vybrat z lesklých fólií s optickým zvýšením místnosti, matné jako náhradu omítky či sádrokartonu, transparentní pro osvícení prostoru a perforované (akustické) pro zajištění lepšího ozvučení. Vše ve velké barevné škále.

Velkým hitem je folie zrcadlová. Nejčastěji je používána v barvě stříbrné, která je k nerozeznání od běžného zrcadla. Odrazivost této folie je až 95%.

Nově můžeme nabídnout folie s extra hygienickou úpravou. Tyto folie jsou nazývané BIOPRUF a jsou určené pro prostory se zvýšenou hygienickou náročností (ordinace, operační sály a jiná čistá prostředí)

Lze do podhledu umístit světlo?
Ano, lze jej přisadit, vestavět, nebo upevnit na závěsná lanka či pomocné konstrukce. Do folie lze instalovat bodová světla, LED panely, LED pásky, lustry, ale i reproduktory, požární hlásiče apod.


Technické informace:
Doporučená maximální plocha podhledu jednoho kusu ukotveného v hliníkových lištách je 50 m2. Větší plochy jsou instalovány přes další lišty a konstrukce. Celková plocha je neomezená.

 • Váha podhledu: 200 g/m2 ± 10%
 • Tloušťka podhledu: 0,17 mm ± 10%
 • Součinitel prostupu tepla: 0,16 W/m2K
 • I přes unikátní vlastnosti nejsou napínané podhledy náhradou parozábrany či tepelné izolace (nesplňují kritéria ČSN o parotěsnosti)

– Certifikáty na materiál
– Do novostaveb či rekonstruovaných bytů, domů, kanceláří, restaurací, barů, obchodů
– Montáž na jakýkoliv podkladový materiál
– Do stropů je možná instalace podsvícení, světelných zařízení, klimatizace či protipožárních systémů
– Ekologické, netoxické, antialergenní
– Nehořlavé – odpovídají požadavkům požární bezpečnosti, což je potvrzeno platným certifikátem

– Vodě nepropustné – udrží zátěž (1m2 udrží až 100 l vody) a nepropustí vodu při zatečení shora
– Nepraskají a neblednou, nemění tvar ani barvu
– Snadná údržba, pouze mytí běžnými saponáty, již žádné malování
– Neabsorbují pachy
– Čistá a rychlá montáž
– Záruka 12 let, životnost 50 let

 

Ceny napínaných stropů od 540 Kč / m2 včetně montáže.

Neváhejte a kontaktujte nás.

 

 

Napínané folie lze potisknout libovolným motivem dle Vašeho výběru. Rozměr a tvar není nijak omezen. Tisk je plastický stejně jako fólie, jeho popraskání tedy nehrozí.

Díky technologii tisku, můžete vytvořit zajímavé dekorace na zeď či strop. Můžete usínat pod noční oblohou, v bazénu plavat pod jasným sluncem, čekání vašich pacientů zkraťte pohledem na pláž nebo skály.

Obrázkem to nekončí. I pro firmy máme zajímavé řešení ve formě světelných panelů s jejich logem. Lze vytvořit i světelný billboard.

Potisk nemusí být jen celoplošný (přes celý strop nebo zeď). Dle přání můžeme vyrobit dekorační malé světlo pro vaše ratolesti. Správně zvoleným motivem potisku zcela určitě nepohrdnou dámy ani pánové.

Co jsou akustické podhledy?
Napínané podhledy s perforací (malé otvory) mají mnoho využití. Jednou z nich je akustika. Perforace tlumí zvuk, nevzniká ozvěna a částečně i odvětrává prostor nad folií. Jsou různé druhy a velkosti perforace (cca 100 druhů – od technické po mikro). Barva folie dle vzorníku.

Kam je mohu použít?
Do prostor, kde se řeší tlumení zvuku. Bazény, nahrávací studia, prostory pro rozhlasové vysílání.

Rozdíly jsou jak ve velikosti, tak rozteči jednotlivých děr. Nejlépe hodnocenou perforací, co do akustického útlumu je mikroperforace, která čítá v řádech 100 tis. děr na 1 m2.

Perforace u matových a lesklých folií není překážkou. U transparentních folií je nutno počítat s tím, že při rozsvícení folie budou vidět světlené zdroje umístěné nad folií.

Co jsou transparentní podhledy?
Je to specifická verze napínané folie, která je určená pro kombinace s přírodních či umělým světlem. Transparentní napínaný podhled je tvořen průsvitnou folií a plošným či obvodovým LED osvětlením.

Průsvitná folie je náhradou (obdobou) mléčného plexiskla. V nabídce máme folie s výrobní šířkou od 1,5 do 5 m, což dává možnost vytvořit téměř neomezené plochy bez nutných spojů či konstrukcí.

Transparentní folie se vyrábí v různých odstínech bílé. Její barvu lze změnit pouze barevností použitého osvětlení (bílé nebo barevné RGB LED pásky).

Kam je mohu použít?
Transparentní podhledy lze použít stejně jako ostatní typy napínané folie do jakéhokoli prostoru, převážně tam, kde je nedostatek přírodního světla. Množstvím světelných zdrojů umístěných nad folií, můžeme vytvořit hlavní či vedlejší (orientační) světlo pro daný prostor. Další dodatečná světla (lustr, bodovka apod.) většinou nejsou potřeba, avšak nejsou vyloučena.

Technické informace:
Minimální snížení pro obvodové svícení je 5 cm, pro plošné svícení alespoň 15 cm.

Propustnost světla se liší dle konkrétního typu transparentní folie. Standard udávaný prostup světla je 50 - 66%. V některých případech až 70%.

Váha podhledu: 200 g/m2 ± 10%
Tloušťka podhledu: 0,17 mm ± 10%

Napínané stropy od francouzské společnosti ALYOS France SAS


Základem stropního textilního podhledu je montáž patentovaných umělohmotných profilů po obvodu místnosti do požadované výšky. Profil je vysoký pouze 10 mm, což umožňuje využití i v nízkých prostorech. Do profilů se napíná speciální polyesterová textilie, potažená vrstvou polyuretanu, která je 15x odolnější než PVC folie.

Šíře materiálu 5 m a délka 50 m umožňuje pokrýt i velké prostory bez napojení a spár.

S tímto materíálem lze vytvořit rovné i víceúrovňové stropy i nad členitým půdorysem a lze esteticky přizpůsobit všem stylům.

 • spolehlivé a odolné, pevný proces
 • požární klasifikace M1 a Eurotřída Bs1d0
 • odolný vůči nárazům, tlumí nárazy bez poškození
 • necitlivý vůči vlhkosti, nebojí kondenzaci
 • je vhodný na všechny podklady (beton, cihly, sádra , obložení stěn, ...)
 • montáž za pokojové teploty
 • instalační výška nastavitelná
 • tloušťka metody omezena na 10 mm
 • hmotnost omezena na méně než 300 g/m 
 • demontáž, možnost opětovné sestavení a výměny
 • zlepšuje akustický komfort místnosti (výkon závisí na přijatém konstrukčním zařízení)