Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínek použití a zásad ochrany osobních údajů.

Co jsou transparentní podhledy?
Je to specifická verze napínané folie, která je určená pro kombinace s přírodních či umělým světlem. Transparentní napínaný podhled je tvořen průsvitnou folií a plošným či obvodovým LED osvětlením.

Průsvitná folie je náhradou (obdobou) mléčného plexiskla. V nabídce máme folie s výrobní šířkou od 1,5 do 5 m, což dává možnost vytvořit téměř neomezené plochy bez nutných spojů či konstrukcí.

Transparentní folie se vyrábí v různých odstínech bílé. Její barvu lze změnit pouze barevností použitého osvětlení (bílé nebo barevné RGB LED pásky).

Kam je mohu použít?
Transparentní podhledy lze použít stejně jako ostatní typy napínané folie do jakéhokoli prostoru, převážně tam, kde je nedostatek přírodního světla. Množstvím světelných zdrojů umístěných nad folií, můžeme vytvořit hlavní či vedlejší (orientační) světlo pro daný prostor. Další dodatečná světla (lustr, bodovka apod.) většinou nejsou potřeba, avšak nejsou vyloučena.

Technické informace:
Minimální snížení pro obvodové svícení je 5 cm, pro plošné svícení alespoň 15 cm.

Propustnost světla se liší dle konkrétního typu transparentní folie. Standard udávaný prostup světla je 50 - 66%. V některých případech až 70%.

Váha podhledu: 200 g/m2 ± 10%
Tloušťka podhledu: 0,17 mm ± 10%